Szerda délután az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács érmelléki szervezete, valamint a Néppárt helyi tömörülete alkalomhoz illő ünnepi megemlékezést tartott a mihályfalvi Széchenyi téren, a Szabadság madaránál, illetve az érmihályfalvi csoporthoz tartozók neveit megörökítő márványtömbnél.
Czeglédi Júlia az EMNT érmelléki szervezetének elnöke a hazaszeretetről, a hazafiságról osztotta meg röviden gondolatait, illetve elmondta, a polgári oldal tiszteletteljes megemlékezése politikamentes és lényegre törő, nem hagyva figyelmen kívül az idős emberek egészségi állapotát, akik eljönnek emlékezni hozzátartozóikra, jóbarátra, szomszédra, azokra akiket meghurcolt, bebörtönzött, vagy meggyilkolt az ötvenes évek emberellenes rendszere. A polgári oldal megemlékezése nem szeparatív szándékkal szerveződött egy órával korábban – mondta, hanem azok kedvéért, akik nem szeretnék végighallgatni a sok esetben órákra nyúló politikusi beszédeket.
A megemlékezésre a környező kistelepülésekről is eljöttek, azokról a településekről, ahol nincs hova letenni az emlékezés virágait, de közösen szerettek volna emlékezni a mihályfalvi csoporthoz tartozókra, illetve valamennyi 56-os hazai és anyaországi áldozatra. Czeglédi Júlia szavait megelőzendő, Rencsik Ferenc, az EMNT érmelléki szervezetének alelnöke mondta el Székely János Soha-semmi című versét.
A Széchenyi-téri emlékhelyen az EMNT nevében Czeglédi Júlia és Varga István, az EMNP helyi szervezetének nevében Pap Sándor és Baricz Nánási Ferenc koszorúzott. Innen a Sass Kálmán 56-os mártír lelkész obeliszkjéhez vonultak, ahol Szilágyi Ferenc Hubart helyi költő, író és képzőművész mondta el saját költeményét, illetve néhány gondolatban összefoglalta Sass Kálmán mártíromságának, valamint a 63 évvel történt események történelmi jelentőségét. Végezetül ide is elhelyezték a kegyelet virágait mind a helybéliek, mind az érmelléki településekről érkezettek.